Rady

Kempinkový nábytek na Výstavě stanů

Na Výstavišti PVA EXPO Letňany je nyní největší přehlídka kempinkového nábytku v České republice. K dispozici jsou kempinkové židličky, stolky, skříně a kuchyně od firem OUTWELL, FERRINO, COLEMAN, HUSKY, PINGUIN, VANGO a EASY CAMP. Nyní ke konci Výstavy navíc s opravdu velkými slevami.

Personál na Výstavě stanů

Během vaší návštěvy můžete narazit na dvě skupiny proškolených lidí – v tričkách zelených a v tričkách firemních. Obě skupiny mají společný cíl – být vám k ruce a pomoct vám zorientovat se v široké nabídce produktů na Výstavě stanů.

Stavba stanu „jedním tahem“, to je Coleman Tauri Connect

Stavba malých turistických stanů je už dlouho jednoduchou záležitostí. Firma COLEMAN však tradiční kopulovou konstrukci doladila do nejmenších detailů a docílila vpravdě nejrychlejšího možného času stavby stanu.

Vysoké nafukovací matrace

Velmi populární jak na spaní v přírodě, tak jako nouzové lůžko pro návštěvy v domácnostech jsou vysoké nafukovací, skoro postele. Spaní na těchto matracích je jeden velký kompromis. V následujícím textu se pokusíme shrnout všechna pro a proti.

Jak vybrat stan

Výběru stanu je třeba věnovat dostatek času a úsilí hlavně z toho důvodu, že si v podobě stanu kupujete vlastně dům, v němž budete trávit po mnoho let své dovolené. A nechat si zkazit dovolenou nevhodně vybraným stanem by byla veliká škoda. Zároveň nákup stanu představuje vcelku velkou investici a určitě je dobré investovat svoje peníze rozumně.

Jak vybrat kempinkový nábytek

Kempinkový nábytek by měl na dovolené plnit funkce, stejně jako nábytek domácí. Třeba se pohodlně naobědvat, po obědě se prospat a v podvečer si dát s přáteli vínko, či kávu. To si však žádá vysokou univerzálnost a skladnost, což v kombinaci s výdrží může být občas problém. Jak tedy takový nábytek správně vybrat?

Jak vybrat spacák

Při nákupu spacáku se s velkou pravděpodobností zařadíte do jedné z níže uvedených skupin. Ty odpovídají vaším potřebám a naznačí vám, jaký spacák byste si měli nechat ukázat.

jak vybrat karimatku

Spacák vás nehřeje? Můžete si ho vyhřát flísovou vložkou, zahřívacími polštářky nebo cizím tělesným teplem. Pokud však zapomenete na izolační vrstvu mezi zemí a spacákem, budete topit pánu bohu do země.

Obecné desatero výběru stanu

Před tím než začnete vybírat stan nebo navštívíte Výstavu stanů s cílem výběru stanu by bylo šikovné zodpovědět si níže uvedených 10 dotazů. A nebo si tyto otázky položit u každého prohlíženého stanu. Pravděpodobně však nedokážete odpovědět na všechny. Nalézt odpovědi na ně Vám však rádi pomohou vyškolení asistenti na Výstavě stanů.

Desatero malého stanu.

Turistické a sportovní stany, které jejich majitelé plánují nosit na zádech v batohu, je třeba vybrat obzvlášť pečlivě. Hmotnost rozhodně není jediným parametrem, o který je dobré se zajímat. Že je třeba zvážit i jiné proměnné ukazuje níže vypsané desatero otázek při výběru malého stanu.

Jak si vybrat stan

Nejtěžší je pro mnohé zákazníky zjistit, co skutečně potřebují. Pokusíme se tedy zde přiblížit stany pomocí jejich rozdělení do 3 základních kategorií, podle kterých by si měl každý zákazník určit, co je pro něj vhodné a na co se má ptát. Neuvádíme zde jednoplášťové supermarketové takystany. Zmíníme kvalitní stany, které vydrží níže uvedené aktivity.

Nebojte se tunelů

Pokud bychom chtěli ve světě stanů ukázat na věc, která je českou outdoorovou komunitou nejvíce opomíjena a koluje o ní nejvíce nepravdivých mýtů, budou to jednoznačně tunelové stany.

Bavlněné rodinné stany

Mnozí v současnosti věří, že moderní technologie a syntetické materiály překonaly materiály přírodní. V některých odvětvích tomu tak skutečně je. Nicméně v oblasti outdoorového vybavení, jistě velmi pokrokové, můžeme dodnes najít příklady ukazující, že příroda je stále chytřejší než člověk.

Druhy tyčí u stanů 2

Konstrukce je základ každého stanu. Jak se však vyznat v katalogových výrazech a jak zjistit, jestli má vyhlídnutý stan konstrukci vhodnou pro plánované využití? Níže uvádíme veškeré druhy konstrukcí, na něž v bohaté nabídce na trhu můžete narazit.

Svrchní materiály stanů

Tropika a podlážky moderních stanů dnes vznikají převážně z polyesteru nebo nylonu. Avšak oba materiály nutně potřebují zátěr, který jim dodá voděodpudivost. K tomu slouží polyuretan nebo silikon. Níže naleznete všechny používané kombinace technologií a jejich hlavní výhody a nevýhody.

Nevybírejte podle vodního sloupce

Vodní sloupec se stal za poslední roky hlavním zaklínadlem mnohých stanařských firem při prezentaci svých produktů. Tato marketingová propaganda již bohužel nakazila naprostou většinu zákazníků a pevně zakořenila v jejich podvědomí. Tímto článkem se pokusím zavedenou fikci uvést na pravou míru.

Desatero rodinného stanu

Výběru vhodného rodinného stanu je třeba věnovat obzvlášť velkou pozornost. Na kvalitě a promyšlenosti stanu totiž závisí mnoho příjemně prožitých dovolených, kde jistě všichni Vaši rodinní příslušníci ocení správně vybraný stan. U každého stanu, připadajícího v úvahu, doporučujeme odpovědět si na níže uvedené otázky.

Navštivte nás

31.5. - 20.8.2023
PO - NE: 10:00 - 20:00
PVA EXPO
Praha Letňany
Vstup a parkování
Zdarma